Life Inspiration

“LIFE INSPIRATION”

06 Listopada 2016

Gościem Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego był aktor Teatru Pieśń Kozła RAFAŁ HABEL

I było to wyjątkowe SPOTKANIE…

„Spotkanie, w którym człowiek nie kłamie sobą i cały w nim jest.
Gdzie nie ma już tego lęku, tego wstydu siebie, który rodzi ukrywanie się.
W tym spotkaniu człowiek nie odmawia siebie i nie narzuca siebie.
Daje się dotknąć, nie pcha się ze swoją obecnością. Idzie naprzeciw i nie boi się czyichś oczu.
To tak jakby się mówiło sobą: Jesteś, więc jestem, i także rodzę się, żebyś się urodził, abyś się stał, i także: nie bój się idę z tobą.” – [Jerzy Grotowski]

rafal-habel      rafal-habel-2

R a f a l  H a b e l
Aktor Teatru Pieśń Kozła; występował we wszystkich spektaklach: Pieśń kozła – dytyramb, Kroniki – obyczaj lamentacyjny, Lacrimosa, Macbeth, Pieśni Leara, Portrety Wiśniowego sadu, Return to the Voice oraz Umiłowanie / Dead Walk Love. Wraz z zespołem Teatr Pieśń Kozła podróżował po Europie, Ameryce i Australii. Prowadził warsztaty w Manchester Metropolitan University, Brighton, Oxford Playhouse Education Outreach Programme i Centre of Performance Research. Muzyk w folkowym zespole Lautari w latach 2000-2002
rafal-habel-4         rafal-habel-3

 

 

09 października 2016


Gościem Szkoły Trenerów Rozwoju Osobistego był współzałożyciel i prezes Logintrans  – Piotr Hunker

piotr-hunker-inspiracje

Firma kierowana przez naszego Gościa zajmuje się logistyką transportu, kojarzeniem przewoźników i ładunków w skali europejskiej. Logintrans na rynku znajduje się dopiero od 12 lat ale już zajmuje drugie miejsce w Europie pod względem ilości obsługiwanych klientów. Obsługuje kilkadziesiąt tysięcy firm i prawie 100 000 osób, które logują się na platformie Trans.eu. Jest to grupa około 20 spółek, z czego 10 to spółki zagraniczne prowadzące działalność poza Polską. Logintrans jako giełda transportowa zatrudnia kilkaset osób. Firma dokonała rewolucji technologicznej w dziedzinie logistyki transportu. Zawdzięczamy jej większą transparentność relacji biznesowych, większe zaufanie i bezpieczeństwo zarówno dla załadowców jak i przewoźników.

Piotr mówił barwnie i  sugestywnie o swojej “Drodze”, o rozwoju, o swoich pasjach i inspiracjach, o udanych i nieudanych przedsięwzięciach i inwestycjach, o szczęściu i o tym czym jest sukces. Poniżej przedstawiamy skrót naszego spotkania.

„Określenie tego czym jest sukces zależy od poziomu świadomości od naszego systemu wartości. Żeby odczuwać szczęście należy wypełnić swoje życie zgodnie z własnym systemem wartości i własnym przeznaczeniem.

Ważne jest aby odpowiedzieć sobie na pytanie: czy podążam właściwą ścieżką, czy realizuje siebie, swoją misję swoje przeznaczenie. Każde doświadczenie nas uczy. Nie ma tutaj przypadku możemy z różnych zdarzeń swojego życia stworzyć coś nowego dla przyszłości. Tak jak Steve Jobs z Apple, który uczył się kaligrafii a potem po 20 latach stworzył cały system czcionek dla swoich pierwszych komputerów.  Ważne w dążeniu do celu jest determinacja i zaufanie do siebie.

Bardzo ważna jest postawa wobec świata, ugruntowanie, kontakt z ziemią, połączenie, świadomość własnego ciała.
Uważność wobec otaczającego świata. Moja pasja tai chi i masaż polinezyjski uczy jak ważne jest by mocno stać na ziemi,
ugruntowanie, by czuć moc w biodrach. To jest moja ścieżka.

Oczyszczanie się z ograpiotr-hunker-sila-czy-mocniczeń jest po to, żeby następne pokolenie miało łatwiej, żeby zaczynało w nowej lepszej perspektywie. Ważne słowa to: POKORA – ona powoduje, że uwalniamy się od oceniania. Następnie AKCEPTACJA – to co się wydarza w życiu ma swoją przyczynę, brak akceptacji nie zmieni przeszłości. To co się wydarza, wydarza się po coś. Następnie UWAŻNOŚĆ – poprzez uważność podnosimy poziom świadomości i zrozumienia. Dostrzegamy rzeczy i zjawiska niedostępne dla postronnego, przypadkowego obserwatora.

Rafting pokazuje jak niewiele trzeba żeby zmienić kierunek, prąd szybko płynącej rzeki niesie nas bez naszej woli ale mamy takie wiosełko, które nazywam świadomością, które pozwala nam uniknąć zderzenia ze skałą czy wypadnięcia z toru biegu rzeki. Tak samo w życiu, albo dobrze posterujemy i płyniemy bez kolizji – używając naszej świadomości – albo zderzamy się co chwilę nie wiedząc dlaczego. AKCEPTACJA ZMIENNOŚCI. Możesz się upierać, że popłyniesz prosto chociaż rzeka skręca. To jest brak rozumienia praw natury i akceptacji zmieniających się warunków.

Sukces zależy od tego z jakiego poziomu świadomości patrzymy na świat.

Dużą inspiracją jest dla mnie Richard Barrett i jego model Siedmiu Poziomów Świadomości, który opisuje ewolucję rozwoju ludzkiej świadomości. Pokazuje on zależności pomiędzy poziomami świadomości a etapami rozwoju psychicznego.

W normalnych warupiotr-hunker-life-inspiration-richard-barrett-01nkach, poziom świadomości, jest spójny z poziomem rozwoju psychicznego, jednak gdy mamy do czynienia z tym, co negatywne i destrukcyjne wtedy stanowi to zagrożenie dla naszej wewnętrznej stabilności i zewnętrznej równowagi. Może to chwilowo przesuwać nas do jednego z trzech niższych poziomów świadomości, zaburzając proces harmonijnego naturalnego rozwoju.

Model siedmiu poziomów świadomości stosuje się zarówno do rozwoju człowieka jak i do procesów grupowych ale również do tworzenia i wzrastania organizacji, społeczności, a nawet całych narodów. Ważne jest myślenie społeczne i myślenie czy robię coś dobrego teraz i w przyszłości dla  świata. Powinna temu towarzyszyć refleksja, jak silną mamy motywację i odpowiedź na osobiste pytanie: jaka jest moja misja osobista?

Ważne jest aby organizacje funkcjonowały na coraz wyższych poziomach świadomości. Na wyższym poziomie kultury organizacji, aby firma nie była tylko skoncentrowana na zysku, podnoszeniu skuteczności pracy zespołowej czy wizerunku lecz by zaczęła myśleć wyższymi kategoriami, to jest współcześnie droga do sukcesu przedsiębiorstwa. Firma jest jak człowiek istnieje funkcjonuje w jakimś celu, po coś, musi mieć swój wewnętrzny sens.

Motywacja wewnętrzna, to jest coś takiego kiedy ludzie mają świadomość samodoskonalenia, identyfikują się z wyższym celem, ze swoimi wartościami i mają wpływ na rozwój.

Chcemy aby osoby pracujące w naszej organizacji miały świadomość mocy wartości  dlatego propagujemy zasady DRAGON jako drogowskaz dla naszej organizacji.

Dragon to znaczy:

Delivery – dostarczanie, odpowiedzialność, służenie pomocą.

Respect – szacunek, szacunek do klienta ale też do siebie.

Awareness – świadomość i uważność, kim jestem, z kim i dla kogo pracuję

Grow – wzrost, rozwój firmy i swój własny.

Open – otwartość zaufanie transparentność, szczerość,

Now with passion – czyli tu i teraz, i to z pasją z serca.

Żeby to było wiarygodne potrzebny jest sukces, czyli znaczące przychody firmy, ale żeby to osiągnąć potrzebna jest moc. Moc trzeba systematycznie budować. David r. Hawkins poprzez inspiracje odkryć dr Georga Goodherta w kinezjologii, które dotyczyły pracy mięśni zapoczątkował badania dotyczące odpowiedzi na pytanie  jakie czynniki zwiększają naszą moc. Moc połączona z Spirius mundi – Duchem świata, jest mocą pierwotną, powszechnie dostrzeganą u zwierząt stadnych. Dbając o własne ciało i istotny element połączenie ze światem  – świadomość łączności – docieramy to tej właśnie mocy. Emanacja mocy może objawiać się poprzez odkrywanie własnych talentów. W Logintrans skuteczność współpracy polega na tym, iż bierzemy pod uwagę – rozdzielając zadania – różnorodność talentów.

Na koniec ważna myśl aby przełamywać własne strefy komfortu. To pozwala podjąć trudne zadania, które wymagają od nas wysiłku, które nas kształtują, możemy to zrobić właśnie dzięki mocy, świadomości i znajomości swoich talentów.”  – Piotr Hunker.