Chiński Rok 2019 – Rok Dzika – Świni

 Nowy rok chiński zaczyna się w dniu 5 lutego 2019 roku, a kończy się 24 stycznia 2020. Jest to rok  Świni (Dzika) w elemencie ZIEMI. Generalnie, będzie to okres   przyjaznych wibracji; spokoju, zaufania i szczerości ale niosący delikatne niebezpieczeństwo stagnacji, zaniechania, bezczynności.  Szczególne jest to, że  Świnia kończy  cykl dwunastu znaków chińskiego zodiaku . Należy zaznaczyć, że Ziemista Świnia  kończy spełniona i zadowolona z życia. W 2019 roku możemy dokonać podsumowania osiągnięć; odebrać nagrody i odznaczenia, po pozować do portretu który ma zawisnąć w Galerii Sław. Możemy też przeanalizować spokojnie porażki  poprzednich jedenastu lat i wyciągnąć stosowne wnioski: czego się mogę z nich nauczyć co dla mnie znaczyły ?. Spokój Świni będzie bardzo temu sprzyjał.

Będzie to bardzo dobry okres na doprowadzenie ważnych spraw do końca. Szczególnie tych mających tytuł :” niekończąca się opowieść”.  Cały rok będzie na to aby  wprowadzić ostatnie, niezbędne poprawki do realizowanych przedsięwzięć i   projektów, i ostatecznie je zakończyć. Ale nic na siłę. Jeżeli nie możemy czegoś zakończyć to Świnia wysyła wyraźna sugestię: przerwij, odpocznij, trzy razy pomyśl. Zgodnie z cyklem pięciu żywiołów, Ziemia zapewni stabilność i mocne poparcie dla naszych przemyślanych dążeń. Dobry rok do zawarcia małżeństwa, urodzenia dzieci, zakończenia toksycznego związku i zwolnienia się z toksycznej pracy.

We wszystkich sprawach osobistych wystrzegaj się nadmiernego ryzyka ,podejmowania intuicyjnych szybkich działań . Refleksja, przemyślane działania podejmowane w oparciu o bilans zysków i strat będą nagradzane . Warto postępować w sposób roztropny, planować dokładnie na kilka kroków do przodu , mieć przygotowany plan „B”. Jak i on nie wypali to spokojnie warto pamiętać że alfabet ma  32 litery. Nie spiesz się a z  pewnością nie będziesz tego żałować, ale to nie znaczy że nic nie masz robić. Największe zagrożenie tego roku to właśnie :usprawiedliwione lenistwo. Nadmiar lenistwa jeszcze nikomu nie dał prawdziwego szczęścia. Szczęście to oczywiście pieniądze a świnia nie stroni od pieniędzy. I tu można spodziewać się lekkiego zwrotu i wyraźnych ciągot w stronę wygody, luksusu, dostatku; różnych odmian sybarytyzmu i hedonizmu. Wydawanie, kupowanie, traktowanie pieniądze  jako środek do osiągnięcia zbożnego celu. Nie zdziw się , gdy będziesz  gotowy wydać bardzo dużo, by tylko zdobyć coś, co da ci poczucie spełnienia. Tego wielkiego i tego codziennego. Stąd pokaźne sumy popłyną na  wszystko co ucieszy i poprawi zwykłą egzystencję, wygodę oraz zmysłowe, chwilowe przyjemności-również ciała.

Zachowaj wstrzemięźliwość ,  nie pozwalaj sobie na obżarstwo podczas Roku Świni . Uważaj na jakość, częstość i wielkość  porcji swoich posiłków, jeśli oczywiście , na koniec roku chcesz włożyć te same  spodnie które nosiłeś na początku. Nawyk regularnej aktywności sportowej będzie  trudny do utrzymania. Uważaj też na krótkotrwałe romanse,  kontakty partnerskie, chwile zapomnienia i uniesienia aby nie zakończyły czegoś bardziej uczuciowego, wzniosłego i ważniejszego.

Wibracja Świni  nakłania wszystkie znaki zodiaku do zabawy i spędzania czasu w jak najbardziej przyjemny sposób; pełne „ All inclusiv”. Zachowaj rozsądek, bo  taki wewnętrzne pozwolenie  będzie niosło niebezpieczeństwa utraty kontroli nad własnymi namiętnościami. Szybko możesz stracić uważność w zarządzaniu własnym  budżetem- brak pieniędzy na spłaty długów i zobowiązań; a nawet stracić wielkie  pieniądze i  dorobek życia- bankructwo firmy, wizyta komornika.

Świnia jest  empatyczna, wyrozumiała  i hojna. Rozdaje prezenty, oferty, wyrazy wsparcia:  zaprasza przyjaciół i rodzinę; umarza długi, wybacza i odpuszcza- zwłaszcza najbliższym . Nie lubi samotności  Niewykluczone że zaangażujesz się w działalność charytatywną, wolontariat, pomoc innym. Filantropia może dać ci to dużo szczęścia i optymizmu. Zresztą, to będzie  wymarzony rok dla ludzi otwartych, pogodnych, nastawionych życzliwie do świata ; wiecznych optymistów. Niestety taka otwartość, szczerość ,  zaufanie i dobroduszność będzie niosło niebezpieczeństwa stania się ofiarą oszustów, naciągaczy hochsztaplerów . Wystrzegaj się nadmiernej naiwności oraz zbytniego zaufanie we własną mądrość i inteligencję; zbytniej pewności siebie, ponieważ możesz paść ofiarą własnej głupoty. Nie leń się i zdobywaj informacje ze sprawdzonych źródeł.

Rok  Świni  przynosi  Światu wiele cennych emocji, takich jak pokój , dobroć, tolerancja; godny podziwu optymizm i wiarę w dobrą naturę ludzkości. Przyniesie „prawdę” i będzie promował ludzi dążących do prawdy. Będzie silnie wspierał osoby publiczne, oficjalne; przywódców, działaczy, kierowników i dyrektorów,  które nie lubią kłamać i oszukiwać. Jeśli więc jesteś właśnie takim człowiekiem, możesz liczyć na bardzo pomyślny rok. Dlatego konkretne źródła napięcia, które były potencjalnymi źródłami konfliktów w ostatnich latach, stracą oficjalnie na znaczeniu i przycichną.

Na świecie nadal będą trwały zbrojne konflikty i zamieszki; nie ma co liczyć na wielki spokój w Polskiej polityce ale ogólną tendencją będzie   wygaszanie sporów. Przynajmniej oficjalnie, na zewnątrz bo ukryte, zakulisowe działania i intrygi przybiorą na sile.  Jeśli więc boisz się rewolucji,  III wojny światowej, czy uderzenia asteroidu  możesz odetchnąć z ulgą. Jest mało prawdopodobne, by doszło do globalnej katastrofy. Energia Świni (Dzika) wspiera osoby, które nie lubią kłamać i oszukiwać. Jeśli więc jesteś właśnie takim człowiekiem, możesz liczyć na bardziej pomyślny rok. Wiedząc to wszystko, spodziewajmy się bardzo dobrego roku – i taki będzie.
Powodzenia
Zbigniew Królicki

Dodaj komentarz